Naturalne oleje Biofa 2017-11-02T20:23:00+00:00

Naturalne oleje Biofa

Biofa jest małą rodzinną firmą o długoletniej tradycji, koncentrującą się na opracowywaniu i produkcji wyłącznie naturalnych produktów na profesjonalnym poziomie. Naturalne oleje nie są „jedynie” zdrową alternatywą dla tradycyjnych produktów chemicznych, ale mają również doskonałe właściwości pomagające stworzyć przyjemny i komfortowy klimat w domu.

Podobnie jak skóra czy ubranie, użytkowa warstwa podłogi musi „oddychać” i nie powinna zawierać szkodliwych substancji negatywnie wpływających na organizmy. Oleje Biofa, będąc wyprodukowanymi z naturalnych składników, mogą to zapewnić jako że są dyfuzyjne (posiadają otwarte pory), co powoduje że w sposób naturalny zmniejsza się kondensacja pary wodnej, która często jest przyczyną powstawania pleśni.

Główne różnice pomiędzy naturalnymi powierzchniami Princ parket Biofa a konwencjonalnymi powierzchniami olejowanymi:

  • Nie są wytwarzane z substancji derywacyjnych (w przypadku farb konwencjonalnych jako wypełniacz jest stosowane tywnie PVC, oleje syntetyczne lub żywice syntetyczne)
  • Wykonane są z surowców odnawialnych (produkty roślinne lub mineralne surowce naturalnego pochodzenia)
  • Są nieszkodliwe dla zdrowia (nie zawierają węglowodorów aromatycznych, dioksyny, formaldehydu, trójchloroetylenu i innych substancji szkodliwych)
  • Tworzone są wyłącznie przy zastosowaniu naturalnych procesów występujących w naturze. Dlatego też nie powstają substancje, które nie mogłyby ulec naturalnemu rozpadowi w środowisku
  • Wszystkie stosowane składniki są zadeklarowane na kartach katalogowych producenta i mogą Państwo sprawdzić ich pochodzenie
  • Naturalne oleje, woski i substancje laserunkowe zachowują naturalny wygląd impregnowanego drewna i zapewniają mu optymalne zabezpieczenie
  • Powierzchnie są odporne na ścieranie i można czyścić je wodą
  • Są produkowane przy minimalnym zużyciu energii a ich produkcja i zastosowanie nie zanieczyszczają środowiska naturalnego

Technologia Princ parket & Biofa

Powierzchnie Princ parket Biofa są w 100% naturalne, a zatem całkowicie bezpieczne pod względem biologicznym i higienicznym. Oleje te naturalnie twardnieją w kontakcie z powietrzem, są nanoszone w kilku warstwach, przy czym każda warstwa ma działanie impregnujące i schnie w sposób naturalny do następnego dnia dając olejowi czas wystarczający do zintegrowanie się z drewnem. W zależności od rodzaju powierzchni, oleje są na rożne sposoby wcierane, zacierane lub wycierane. Używamy specjalnej, unikalnej na rynku metody wtłaczania oleju do struktury drewna, dzięki której jesteśmy w stanie zaoferować najwyższą jakość olejowanych powierzchni. Razem z Biofa opracowaliśmy unikalny system obróbki powierzchni i uzyskaliśmy certyfikat olejów podłogowych 0% VOC (lotnych organicznych związków chemicznych), co oznacza, że mogłyby być one stosowane do pokrywania dziecięcych zabawek, ponieważ są zgodne z normami emisji VOC. Olejowane drewno, tak samo jak drzewa w lesie, może swobodnie oddychać i dostosować się do środowiska bez znacznej deformacji. Podłogi wykańczane przy użyciu naszych olejów zachowują tę wyjątkową właściwość i sprawiają przyjemne wrażenie ciepła oraz ładnie pachną.

Wybarwianie powierzchni olejem

Podłogi Princ Parket są zabezpieczane i wybarwiane naturalnymi olejami marki Biofa. Powierzchnia drewna nasączana jest impregnującym kolorowym pigmentem, który łączy się z olejami Biofa. Szeroka gama kolorów pigmentowanych olejów, które można również łączyć ze sobą, to jeden ze sposobów nadania indywidualnego charakteru wymarzonej podłodze, który w kombinacji np z ługowaniem, wędzeniem czy efektem decapé może dawać zaskakujące kolorystyczne efekty końcowe. Oto przykłady najczęściej wybieranych kolorów oleju i barwione nimi podłogi: Alpine, Brown Olive, Brunett, Cherry, Chocolate, Graphite, Green, Grey, Indigo, Light Grey, Milky, Naturalny, Walnut.

Wytrzymałość

Utrzymanie trwałego piękna i funkcjonalności olejowanej podłogi wymaga prostej i łatwej pielęgnacji. Podłogi olejowane można wycierać tak jak inne powierzchnie z użyciem mydła Biofa NACASA. Od czasu do czasu używa się do ożywienia podłogi emulsji woskowej Biofa NAPLANA, co sprawia, że wygląda jak nowa! W przeciwieństwie do gładkich, pokrytych warstwą lakieru podłóg, na naolejowanych powierzchniach znacznie mniej widoczne są drobne uszkodzenia, które dodatkowo można łatwo naprawić. Istnieje wiele powodów, dla których olejowane powierzchnie są bardzo często wybierane do lokali komercyjnych, w których podłogi muszą byc przystosowane do wysokiej eksploatacji.

Pielęgnacja i konserwacja

Powierzchnia drewna zakonserwowana naturalnym olejem oferuje wiele zalet w porównaniu do innych powierzchni. Dla utrzymania jej pięknego wyglądu i odporności istotna jest regularna pielęgnacja. Stosuje się ją wyłącznie środkami do pielęgnacji zalecanymi przez Princ Parket. Podstawowym środkiem jest Biofa Nacasa – mydło rozcieńczane wodą przeznaczone do zwykłego mycia podłogi oraz Biofa Naplana – emulsja woskowa zabezpieczająca podłogę, do stosowania co kilka miesięcy w zależności od intensywności używania powierzchni- również metodą zwykłego przetarcia podłogi mopem. Szczegółowe informacje dotyczące pielęgnacji podłóg znajdują się w dokumencie instrukcji pielęgnacji podłóg Princ Parket.