Princ Parket 2017-11-02T20:23:00+00:00

Princ Parket

Naturalne podłogi Princ Parket oferują wszystko to, co od stuleci zachwyca w drewnie europejskich dębów – piękno, trwałość, charakter, a także naturalne zachowanie prawdziwego drewna, pełne „niedoskonałości”, które składają się na niepowtarzalność naturalnego budulca, który dojrzewa, zmienia się, starzeje i szlachetnieje na swój własny sposób. Drewniana podłoga żyje własnym życiem wraz z użytkownikami wnętrza, które uszlachetnia. Dodatkowo, jej powierzchnia obrabiana jest wedle najbardziej indywidualnych życzeń klientów przez rękodzielników Princ Parket, rodzinnej czeskiej firmy, która od ponad 30 lat zajmuje się pracą z drewnem. Nowoczesna technologia i ręczna obróbka pozwalają na niezliczone kombinacje faktur i designów. Naturalne oleje i pigmenty marki Biofa zachwycają szeroką gamą barw i ich tonów. Wszystko to sprawia, że każdorazowo klienci otrzymują niepowtarzalną podłogę, którą użytkownicy mogą cieszyć się przez długie lata.

Wędzenie i jednolitość wybarwienia

Jeśli chodzi o jednolitość wybarwienia desek w zamawianej podłodze, niezależnie od kolory wybranego później oleju, podłogi Princ Parket mogą być na początku poddane wędzeniu. Wędzone podłogi CORPUS powstają poprzez poddanie desek obróbce z użyciem amoniaku, który dzięki reakcji z zawartą w drewnie taniną, powoduje jego typowe ciemne wybarwienie. Zawartość taniny w każdej desce jest inna, dlatego też kolorystycznie, deski te mogą być różne. Przynosi to niezwykle ciekawy efekt, szczególnie na większych powierzchniach. Technologia wędzenia jest wykonywana na surowej desce bezpośrednio przed wykończeniem olejem. Dzięki temu w wierzchniej dębowej warstwie wytwarza się przydymiony kolor na głębokości 1-2 mm. Dla ujednolicenia zbyt wyraźnych różnic kolorystycznych możliwe jest zastosowanie oleju tonującego. Wędzone podłogi mają niepowtarzalny charakter i pięknie się starzeją.

Podłogi, które nie są poddawane procesowi wędzenia w ofercie Princ Parket oznaczone są nazwą OPUS.

Naturalne podłogi Opus

Wędzone podłogi Corpus

Charakter podłogi

Deski Princ Parket mogą występować w trzech rodzajach, jeśli chodzi o intensywność naturalnego charakteru struktury drewna.

Mocno rustykalny charakter GOTHIC to drewno z większymi pęknięciami, sękami, wyraźną barwą, wyraźnym usłojeniem i wieloma innymi mocno wyrazistymi cechami. Pasuje zarówno do wnętrz silnie rustykalnych czy industrialnych, jak i do eleganckich i prostych wnętrz w stylu nowoczesnym.

Charakter rustykalny ROCK to drewno posiadające większe sęki, częściowo kitowane, naznaczone jest też niewielkimi pęknięciami lub wrośnięta korą czy lusterkami. Charakteryzuje się bardzo naturalnym wyglądem drewna i jest polecane dla osób, które nie lubią ujednolicania wyglądu surowców naturalnych. Ich małe niedoskonałości stanowią ozdobę i wyraz charakteru- są ich zaletą a nie wadą.

Klasa desek CLASSIC to drewno o delikatnej strukturze i o mniej wyrazistym wyglądzie. Zawiera jedynie niewielkie zarośnięte sęki, występujące sporadycznie czarne oczka, naturalne różnice w wybarwieniu i inne naturalne cechy drewna. Większość desek w klasie Classic jest pozbawiona sęków i innych cech, przez co polecane są do wnętrz klasycznych, prostych lub przeciwnie, do zrównoważenia swą ujednoliconą strukturą pomieszczeń bogato dekorowanych.

Classic

Dąb o delikatnej strukturze

Rock

Dąb rustykalny

Gothic

Dąb mocno rustykalny

Rodzaje obróbki powierzchni

Podłogi mogą być poddawane dowolnym kombinacjom różnych typów obróbek, które mogą być według życzenia wykonywane w sposób mniej lub bardziej intensywny. Opis poszczególnych rodzajów obróbek znajduje się w dziale Technologia. Poniżej przykłady podłóg wykonanych z użyciem różnych technik obróbki.

Poprzeczne piłowanie

Powierzchnia gładka

Ręczne opalanie

Ręczne heblowanie

Efekt Decapé

Ługowanie

Szczotkowanie

Fazowanie

Ręczne postarzanie